SCANN 80 WP

Açıklama

 Aktif Madde; %80 Fosetyl-AL
Formulasyon; WP (Suda ıslanabilir toz)


Özellikler: Bitki özsuyunda yapraktan köke, kökten yaprağa taşınabilen iki yönlü sistemik bir fungisittir. 

KULLANILDIĞI BİTKİLER VE KONTROL ETTİĞİ HASTALIKLAR

 Bitki Adı Hastalık Adı Kullanma Dozu ve  DönemiSon Uygulama ile Hasat Arasındaki Süre
 Hıyar, Kavun Mildiyö (Pseudoperonospora  cubensis) 200 gr / 100 lt su 3 gün
 Turunçgiller (Limon,  Portakal,  Greyfurt,  Mandarin) Zamk Hastalığı,  Kahverengi Çürüklük (Phytopthora  citrophthora) 200 gr / 100 lt su14 gün  
  Meyvede hasat sonrası  kahverengi çürüklük (P. citrophthora) 300 gr / 100 lt su Meyveler ilaçlı suya 3  dakika süre ile daldırılır.14 gün
 Armut Ateş yanıklığı (Erwinia amylovora) 400 gr / 100 lt su 14 gün
 Her ilaçlamadan önce ağaçlardaki hastalıklı kısımlar dezenfektana  batırılmış bir alet ile kesilerek uzaklaştırılmalıdır.
 Soğan Soğan Mildiyösü(Perenospora destructor) 150 gr / 100 lt su 14 gün
 Domates Domates Mildiyösü (Phytophthora infestans) 250 gr / 100 lt su 7 gün

UYGULAMAYA HAZIRLANMASI:

Bitki koruma ürünü su ile karıştırılarak kullanılır. İlaçlama tankını yarıya kadar su ile doldurunuz. Ayrı bir kap içinde yeterli miktar ürünü eritiniz ve aletin karıştırıcısını çalıştırarak ürünü ilave ediniz ve üzerini su ile tamamlayınız. Hazırlanmış mahlülü aynı gün kullanınız.

KULLANMA ŞEKLİ:

Soğan Mildiyösü: Çevrede ilk hastalık belirtileri görülünce ilaçlamaya başlanır. 10 gün ara ile ilaçlama yapılır.

Hıyar, Kavunda Yalancı Mildiyö: İlaçlamaya bitkiler kol atmaya başladığında ya da çevrede ilk hastalık belirtilerinin görülmesi ile başlanır, 10 gün ara ile tekrarlanır.

Turunçgillerde Kahverengi Çürüklük: Hızlı sürgün gelişmesinin olduğu dönemlerde (Nisan, Haziran ve Eylül’de) birer kez olmak üzere yılda toplan üç ilaçlama yapılır.

Armut Ateş Yanıklığı: Çiçeklenme başlangıcından itibaren (beyaz rozet) 7-8 gün aralıklarla en az üç ilaçlama yapılmalıdır.

Domates Mildiyösü: Çevrede domates yapraklarında 3-5 mm çapında kahverengi lekelerin alt yüzünde beyaz kül gibi konidi örtüsünün görülmesi ile başlanır. Bitkinin yaprak alt yüzeylerinin ve her tarafının iyice ilaçlanması gerekir.

KARIŞABİLİRLİĞİ:

Yaprak gübreleri ve bakırlı bitki koruma ürünleri ile karışmaz. Yağ ve yağlı bitki koruma ürünleri,  yapraklara nüfuzunu önlediğinden daha sonra kullanılmalıdır. Uygulama için büyük miktarda karışım yapmadan önce ön karışım denemelerinin yapılması tavsiye edilir.

ÇEVREYE ETKİSİ:

Arılara zehirlidir. Çiçeklenme zamanı kullanmayınız.

Balıklara zehirlidir, sulara bulaştırmayınız.

ANTİDOT:

Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanmalıdır.

AMBALAJ ŞEKLİ: 200 gr ve 1 Kg’lık ambalajlarda