PRINTY 50 WP

Açıklama

 Aktif Madde; %50 Tolclofos methyl
Formulasyon; WP (Suda ıslanabilir toz)


Özellikler: Tohumdan ve topraktan bulaşan çeşitli hastalıklara karşı koruyucu ve tedavi edici etkisi olan bir fungisittir. 

KULLANILDIĞI BİTKİLER VE KONTROL ETTİĞİ HASTALIKLAR

 Bitki Adı Hastalık Adı Kullanma Dozu ve Dönemi
 Sebze Fide kök çürüklügü (Çökerten) (Rhizoctania solani) 1000 gr/da toprak ve bitki  uygulaması 100 gr/100 lt su Can suyu  uygulaması
 Karanfil Fide kök çürüklüğü (Çökerten) (Rhizoctania solani, Pythium deberyanum, Thielaviiopsis basicola) 2 gr/m kare Şaşırtmadan 1 hafta sonra toprağa  verilir.(tek uygulama)
 Buğday Sürme (Tilletia spp.) 150 gr/100 kg tohuma

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI:

Gerekli miktardaki bitki koruma ürünü az bir suyla önce ayrı bir kapta karıştırılır. Yarısına kadar su dolu uygulama tankına bu karışım ilave edilir. Karıştırma düzeneği çalıştırılarak depo doluncaya kadar su ilave edilir. Hazırlanmış karışımı aynı gün içinde kullanınız.

KULLANMA ŞEKLİ:

A) SEBZE FİDE KÖK ÇÜRÜKLÜĞÜ:

1) Toprak ve Bitki Uygulaması: Ekimden sonra ilk uygulama yapılır. Daha sonra bitkiler toprak yüzeyine çıktığında her 14 günde bir tekrarlanır.

2) Can Suyu Uygulaması: Fideler şaşırtıldıktan sonra uygulama can suyu ve gerekirse 14 günde bir tekrarlanır.

B) KARANFİL FİDE KÖK ÇÜRÜKLÜĞÜ:

1) Şaşırtmadan bir hafta sonra toprağa verilir. ( tek uygulama)

C) BUĞDAY SÜRME:

1) Tohum İlaçlaması: İlaçlanacak tohumlar önce hafifçe nemlendirilerek homojen bir kaplama yapacak şekilde tohum iyice alt-üst edilerek karıştırılır.

KARIŞABİLİRLİĞİ:

İnsektisit, fungusit ve sıvı gübrelerle karıştırılarak uygulanabilir. Alkali özellikteki gübrelerle karıştırıldıktan sonra bekletilmeden kullanılır. İlaçlama için büyük miktarda karışım yapmadan önce ön karışım denemelerinin yapılması tavsiye edilir.

ÇEVREYE ETKİSİ:

Arılara zehirlidir. Balıklara zehirlidir. Sulara bulaştırmayınız

ANTİDOT:

Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.AMBALAJ ŞEKLİ: 400 gr ve 800 gr’lık ambalajlarda