PADDOCK 35 DS

Açıklama

 Aktif Madde; %35 Metalaxyl
Formulasyon; DS (Kuru tohum ilacı)


Özellikler: PADDOCK 35 DS sistemik,koruyucu ve tedavi edici özelliklere sahip ayçiçeği mildiyösüne karşı kullanılan bir tohum ilacıdır. Tohumun çimlenmesi aşamasında kökler vasıtasıyla alınır ve genç bitkinin bünyesine geçerek en hassas devresinde bitkiyi hastalıktan korur. 

KULLANILDIĞI BİTKİLER VE KONTROL ETTİĞİ HASTALIKLAR

 BİTKİ ADI  HASTALIK  ADI KULLANMA DOZU VE DÖNEMİ 
 Ayçiçeği Mildiyö (Plasmopora helianthi) 500 gr/100 kg tohum

UYGULAMA METODU:

PADDOCK 35 DS ile ilaçlanacak tohum ince zerreler halinde üzerine su pülverize edilerek bir dakika kadar süreyle nemlendirilir. 100 kg tohumu nemlendirmede kullanılacak su 1 Lt’ yi geçmemelidir. Bir miktar nemlendirilmiş tohumun üzerine tavsiye edilen miktardaki PADDOCK 35 DS yavaş yavaş dökülerek 3-5 dakika devamlı karıştırılarak tohumların homojen olarak ilaçlanması temin edilir. Tozuma başlayınca karıştırmaya son verilmelidir.

İlaçlamada tohumun ilaç ile iyi bir şekilde kaplanması esastır. Nemlendirmede kullanılacak su miktarı litreyi geçmemelidir.

DİRENÇ YÖNETİMİ:

PADDOCK 35 DS adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre grup A1,4 olarak sınıflandırılan bir Fungisit’tir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için PADDOCK 35 DS‘nin aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (grup A1,4 harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

KARIŞABİLİRLİĞİ:

Diğer ilaçlarla karıştırılamaz.

ÇEVREYE ETKİSİ:

Arılara zehirsizdir. Balıklara zehirlidir. Sulara bulaştırmayınız.

ANTİDOT:

Özel bir antidotu yoktur. Gerektiği takdirde belirtilere göre tedavi uygulanmalıdır. 

AMBALAJI: 600 gr’lık ambalajlarda.