MORALE 300 EC

Açıklama

 Aktif Madde; 150 gr/lt Propiconazole + 150 gr/lt Difenoconazole
Formulasyon; EC (Emülsiyon konsantre)


150 gr/lt Propiconazole + 150 gr/lt Difenoconazole
Özellikler: Şekerpancarı, Buğday, Turunçgil, Antepfıstığı ve Karpuz ve kullanılan geniş spektrumlu sistemik bir fungisittir. MORALE 300 EC ilacında bulunan difenoconazole ve propiconazole aktif maddeleri bitkinin yeşil aksamından bünyeye alınır ve fungal etmenlerin, bitkiye girişi (penetrasyon) ve haustorya esnasında müdahale eder. Bu her iki aktif madde hücre çeperlerinde sterol biyosentezi teşekkülünü engelleyerek mantarların gelişimini önler.  

KULLANILDIĞI BİTKİLER VE KONTROL ETTİĞİ HASTALIKLAR

BİTKİ ADIHASTALIK  ADIKULLANMA DOZU VE DÖNEMİSON UYGULAMA İLE HASAT ARASINDAKİ SÜRE
 Şeker  Pancarı Pancar Yaprak Leke  Hastalığı (Cercospora beticola)30 ml / da21 gün
 Buğday Septorya Yaprak Lekesi (Septoria tritici) Pas (Puccinia spp.) Külleme (Erysiphe graminis f.  sp. tritici)40 ml/da 40 ml/da 50 ml/da21 gün 21 gün 21 gün
 Turunçgiller Kahverengi Leke  Hastalığı (Alternaria alternata  f.fp.citri)50 ml/100 lt su21 gün
 Antep  Fıstığı Karazenk (Septoria pistaciae)50 ml/100 lt su21 gün
 Karpuz Erken Yaprak Yanıklığı (Alternaria cucumerina)50 ml/da21 gün

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANILMASI:

Şekerpancarı Pancar yaprak leke hastalığına karşı ilk uygulama hastalık henüz çıkmadan koruyucu olarak yapılmalı, gerektiğinde 15-20 gün aralıklarla devam edilmelidir.

Buğday’ da Septorya yaprak lekesi, Pas ve Külleme hastalığına karşı ilk hastalık belirtileri görüldüğünde uygulamaya başlanır. İklim koşulları ve hastalığın durumu dikkate alınarak gerektiğinde 21-28 gün aralıklarla devam edilir.

Turunçgiller’ de kahverengi leke hastalığına karşı uygulamalara sürgün gelişimi ve iklim özellikleri dikkate alınarak sürgünler gelişmeye başladığında yaklaşık 5-10 cm uzunlukta olduğunda ve ilk hastalık belirtileri görüldüğünde başlanır, uygulamalara 15-20 gün aralıklarla devam edilir.

Antepfıstığı karazenk hastalığına karşı birinci uygulama çiçek dökümünden sonra döllenmeyi izleyen meyvelerin buğday tanesi kadar olduğu dönemde yapılır. Hastalık için uygun enfeksiyon koşulları devam ettiği sürece 15 gün aralıklarla ikinci ve diğer uygulamalar yapılır.

Karpuz’ da erken yaprak yanıklığına karşı uygulamalara ilk hastalık belirtileri görüldüğünde başlanır, 15-20 gün aralıklarla devam edilir.

KARIŞABİLİRLİĞİ:

Yaygın olarak kullanılan bir çok bitki koruma ürünü ile tank karışımı halinde kullanılabilir. Tereddüt halinde bir ön karışım testi yapılması tavsiye edilir.

ÇEVREYE ETKİSİ: Balıklara zehirlidir, sulara bulaştırmayınız

ANTİDOT: Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.

AMBALAJ ŞEKLİ: 200 ml, 500 ml ve 1 Lt lik ambalajlarda