CONGRESS 500 F

Açıklama

 Aktif Madde; 500 gr/lt Captan
Formulasyon; SC (Süspansiyon konsantre)


Özellikler: Koruyucu ve tedavi edici bir fungisittir. 

KULLANILDIĞI BİTKİLER VE KONTROL ETTİĞİ HASTALIKLAR

Bitki AdıHastalık Adı Kullanma Dozu  Son Uygulama  ile Hasat  Arasındaki Süre
 Elma Karaleke (Venturia inaequalis) 150 ml/100 lt su 3 gün
 Bağ* Mildiyö (Plasmopara viticola) 300 ml/100 lt su 3 gün
 Domates Erken yaprak yanıklığı (Alternaria solani) 300 ml/100 lt su 3 gün

* Tüketim amaçlı bağ yaprağı hasadı yapılacak bağ alanlarında kullanılamaz.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI:

Önce uygulama aletinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Gerekli miktarda bitki koruma ürünü ayrı bir kapta az miktar su ile bulamaç haline getirilerek depoya konur. Aletin karıştırma aparatı çalıştırılarak kalan gerekli su miktarı depoya ilave edilir.

KULLANMA ŞEKLİ:

Koruyucu ve tedavi edici olarak günün erken saatlerinde veya akşam serinliğinde bitkilerin her tarafı iyice ıslanacak şeklide kaplama uygulama yapılmalıdır.

Elma Karaleke hastalığına karşı yapılacak mücadelede 1.uygulama çiçek gözleri kabardığında, 2.uygulama pembe rozet tomurcuğu döneminde (çiçekler ayrı ayrı görülünce), 3.uygulama çiçek taç yaprakları %70-80 dökülünce, 4.ve diğer uygulamalar ekolojik koşulların hastalığın ilerlemesi için uygun olduğu durumlara göre 10 gün ara ile yapılır.

Bağ Mildiyösüne karış yapılacak mücadelede 1. İlaçlama sürgünler 25-30 cm olunca 2. Ve daha sonraki uygulamalara hastalığın seyri ve meteorolojik koşullara bağlı olarak enfeksiyon için uygun koşullar ortadan kalkına uygulamaya son verilir.

Domates Erken Yaprak yanıklığına karşı yapılacak mücadele yapraklarda ilk lekeler görülür görülmez gerek fidelikte gerekse tarlada uygulamaya başlanmalıdır.

KARIŞABİLİRLİĞİ:

Maneb, Penconazole, Metelaxyl terkipli bitki koruma ürünleriyle karışabilir. Alkali ilaçlarla karıştırılmamalıdır. Uygulama için büyük miktarda karışım yapmadan önce ön karışım denemelerinin yapılması tavsiye edilir.

ÇEVREYE ETKİSİ:

Balıklara zehirlidir. Sulara bulaştırmayınız.

ANTİDOT:

Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.

AMBALAJ ŞEKLİ: 500 ml ve 1 Lt’lik ambalajlarda