ORLET 100 SL

Açıklama

 Aktif Madde; 100 gr/lt Clopyralid
Formulasyon; EC (Emülsiyon konsantre)


 KULLANILDIĞI BİTKİLER VE KONTROL ETTİĞİ YABANCI OTLAR

BİTKİ ADIYABANCI  OTLARKULLANMADOZU VE DÖNEMİ 
 
BuğdayKokar OtBifora Radians100 ml/dekarBuğdayın kardeşlenme döneminde, kokarotun 2-4 yapraklı devresinde kullanılır. 
Şeker PancarıKokar OtKöy GöçürenEşek Maruluİmam KavuğuPapatyaDikenYabani SalataPemgamber ÇiçeğiBifora RadiansCirsium ArvenseSonchus OleraceusSenecio VernalisMatricaria Spp.Carduus NutansLactuca ScariolaCentaurea Cyanus100 ml/dekarŞeker pancarı ve yabancı otlar çıktıktan sonra yabancı otların 2-4 yapraklı devresinde kullanılır. 

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI:

ORLET 100 SL suyla hemen karıştığından her türlü aletle kullanılır. Bunun için uygulama aleti yarıya kadar su ile doldurulur. Gerekli miktar bitki koruma ürünü ayrı bir kapta bir miktar su ile iyice karıştırılarak aletin tankına boşaltılır. Daha sonra aletin karıştırma düzeni devamlı çalıştırılarak depo doluncaya kadar su ilave edilir.

KULLANMA ŞEKLİ:

ORLET 100 SL, şeker pancarı ve köy göçüren çıktıktan sonra kullanılır. En etkili sonuç köy göçürenin 2-4 yapraklı olduğu devreden 15-20 cm boya ulaşıncaya kadar olan dönemlerde yapılan tatbikatlardan alınır.

DİRENÇ YÖNETİMİ:

ORLET 100 SL adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre grup O olarak sınıflandırılan bir Herbisit’tir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için ORLET 100 SL‘nin aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (grup O harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

KARIŞABİLİRLİĞİ:

ORLET 100 SL, 2,4 D Amin, 2,4 D Isooctyl ester, Garlon D55, MCPA ihtiva eden yabancı ot ilaçları ile karıştırılarak da kullanılır. Uygulama için büyük miktarda karışım yapmadan önce ön karışım denemeleririnin yapılması tavsiye edilir.

ÇEVREYE ETKİSİ:

Arılara ve balıklara zehirlidir.

ANTİDOT:

Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.

AMBALAJ ŞEKLİ: 1 Lt ve 5 Lt’ lik ambalajlarda.