JUBILEE 350 SC

Açıklama

Aktif Madde: 350 gr/lt Imidacloprid,

Formulasyon: SC (Süspansiyon konsantre)


 

Özellikler: JUBILEE 350 SC geniş etki alanı olan sistemik bir insektisittir. Kök boğazı ilaçlamasında (toprak ilaçlaması) ve damlama sulama ile ilaçlamada kullanılabilen çok yönlü bir ilaçtır. Köklerden mükemmel sistemik etkiye sahiptir. Mide ve temas yoluyla etki eder. Etki süresi oldukça uzundur. Sulama suyu ile kullanıldığında, topraktan kökler vasıtasıyla sürgün ve yapraklara ulaşarak zararlılara karşı 2-3 ay etkili olur. 

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLILAR:

Bitki AdıZararlı AdıKullanma Dozu ve DönemiSon Uygulama ile Hasat Arasındaki Süre
 Domates  (Sera) Tütün beyazsineği (Bemisia tabaci)100 ml/danimf, ergin(damla sulama ile)7 gün
 Patlıcan (Sera) Tütün beyazsineği (Bemisia tabaci)100 ml/danimf, ergin(damla sulama ile)7 gün

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ:

Domates ve patlıcanda tütün beyazsineğine karşı beyazsinek ile bulaşık olduğu saptanan alana köşegenler yönünden girilir. Her beş adımda bir alt, orta ve üst yapraklardan olmak üzere 50 yaprak toplanır. Yaprak başına 5 larva+pupa olduğunda kimyasal mücadele uygulanır.

DİRENÇ YÖNETİMİ:

JUBILEE 350 SC adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup 4A olarak sınıflandırılan bir İnsektisit’tir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için JUBILEE 350 SC‘nin aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup 4A harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

KARIŞABİLİRLİĞİ:

Yüksek derecede alkali bitki koruma ürünleri ile karıştırılmaz. Uygulama için çok miktarda karışım yapmadan önce ön karışım denemelerinin yapılması tavsiye edilmelidir.

ÇEVREYE ETKİSİ

Bu ürün arılara çok zehirlidir. Özellikle çok kuru ve rüzgarlı hava koşullarında, ilaçlı tohum uygulaması sırasında ortaya çıkan tozlar sürüklenme ile taşınarak, çevredeki çiçekli bitkiler ve sularda kalıntı oluşturabileceğinden dolayı, arılar ve diğer polinatör böcekler ilaçlı tohum tozlarına maruz kalabilirler. Bu sebeple çok kuru ve rüzgarlı hava koşullarında ilaçlı tohum ekimi yapılmamalıdır. Tozlaşma amacıyla Bombus arısı kullanılan seralarda kullanmayınız.

AMBALAJ ŞEKLİ: 100 ml, 200 ml ve 1 Lt’lik ambalajlarda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir