HABLA 100 EC

Açıklama

 Aktif Madde: 100 gr/lt Bifenthrin,

Formulasyon:  EC (Emülsiyon konsantre)


Özellikler: İnsektisit ve akarisit özelliğinde geniş etki alanı olan sentetik piredroidtir. Kontakt ve mide zehiri etkisi vardır. 

KULLANILDIĞI BİTKİLER VE KONTROL ETTİĞİ ZARARLILAR

BİTKİ ADIZARARLI ADIKULLANMA DOZU VE DÖNEMİSON İLAÇLAMA İLE HASAT ARASINDAKİ SÜRE
PamukBeyaz Sinek (Bemisa tabaci)
Yeşilkurt(Helicoverpa armigera)Kırmızı Örümcek(Tetrancychus spp.)
100 ml/da, Ergin100 ml/da, Larva 70 ml/da14 gün
DomatesYeşilkurt (Helicoverpa armigera)
Yaptak biti (Myzus persicae)
50 ml/da, Larva50 ml /100 lt su7 gün
AntepfıstığıFıstık Yaprak Psillası(Agonescena targioni)20 ml/100 lt suNimf, Ergin21 gün
PatlıcanKırmızı Örümcek(Tetrancychus cinnabarinus)70 ml/100 lt suNimf, Ergin7 gün
ŞeftaliYaprak Biti(Myzus persicae)50 ml/100 lt suNimf, Ergin21 gün
Soya FasulyesiKırmızı Örümcek(Tetranychus cinnabarinus)Yeşilkurt (Heliothis armigera)Beyaz Sinek (Bemisia tabaci)70 ml/da 100 ml / da100 ml/da7 gün

*  Pamukta Yeşilkurt’a karşı Akdeniz bölgesinde kullanılmaz.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI:

Gerekli miktardaki bitki koruma ürünü az suyla önce bir kapta karıştırılır. Yarısına kadar su dolu uygulama tankına ilave edilerek karıştırılır ve gerekli miktar su ile tank tamamlanır.

KULLANIM ŞEKLİ:

Kırmızı örümcek görülür görülmez uygulamaya başlanır. Beyaz sinek uygulamaları zararlı görüldüğünde 7 gün ara ile 2 uygulama şeklinde yapılır. Zararlı yoğunluğu devam ediyorsa uygulamaya devam edilmelidir. Yeşilkurt için larvalar görülür görülmez uygulamaya başlanır ve zararlı yoğunluğuna göre uygulamaya devam edilir.

DİRENÇ YÖNETİMİ:

HABLA 100 EC adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre grup 3A olarak sınıflandırılan bir İnsektisit’tir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için HABLA 100 ECnin aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (grup 3A harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

KARIŞILABİLİRLİĞİ:

Reaksiyonu yüksek derecede bazik ve asidik olanlar dışında yaygın olarak kullanılan fungusit, insektisit ve yaprak gübreleri ile karışım halinde kullanılabilir. Ancak önceden bir karışılabilirlik testinin yapılması önerilir. Karışıma giden bitki koruma ürünleri ayrı ayrı sulandırıldıktan sonra karıştırmaları tavsiye edilir.

AMBALAJ ŞEKLİ: 250 ml, 500 ml ve 1 Lt’lik ambalajlarda.